Bojkot kojení 3měsíčního miminka. Jak to řešit?

Zodpovězené
28. led 2020

Dobrý den,

chtěla bych se poradit ohledně mého tříměsíčního miminka. Dosud jsme s kojením neměli problém. Miminko papalo pěkně z jednoho a také z druhého prsu.
Ale už asi tři dny nějak stávkuje. Když si dceru přiložím, začne mít záchvat pláče. Cuká s hlavičkou do stran a vysloveně se odtahuje a mně potom mlíčko teče a ona ho nechce, tak si ho odsávám a dávám do ledničky.
Poslední tři dny jsem jí poprvé začala dávat Bebu HA1, protože jsme oba s manželem alergici a střídám to s mým odsátým. Jinak vůbec nechce papat.

Proč nechce najednou prs?

Jak dlouho může být mlíčko v ledničce?

Mám ho dát podle Vás zamrazit?

V čem je nejlepší zamrazit mléko a jaký je pak postup, když ho chci použít?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

bojkot je velmi náročné období. Jde o Vámi popisovaný jev, kdy miminko bez zjevného důvodu odmítá kojení. Jednoduše - něco mu vadí a my neumíme určit co. Pomáhá intenzivní kontakt, společné spaní, kojení v noci (miminka si v noci často dají říci a jsou instiktnivnější), dále např. společné koupání, mazlení, tulení, zkrátka zintenzivnění vzájemného kontaktu. Někdy bývá problémem ABKM - zkusila jste bezmléčnou dietu?
Dejte pozor na způsob dokrmování - nedávejte lahvičku, zvýšíte tím riziko odstavení, zkuste cévkou po prstu nebo, pokud se povede přisát přímo na prsu.
Odsáté mléko uchovávejte cca 3 dny v lednici, 3 měsíce v mrazáku ideálně v k tomu určených nádobkách či sáčcích (Medela Avent i jiné značky). Mléko poté nechte rozmrazit v lednici či na pokojové teplotě a ohřejte ve vodní lázni. Nedivte se, pokud bude rozmrazené mléko mírně páchnout a budou v něm sraženiny, je to normální.
Moc držím palce, aby se podařilo bojkot překonat.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová