Bojkot kojení. Může se o něj jednat? A jak to řešit?

Zodpovězené
21. led 2020

Pěkný den,

poslední týden bojuji s kojením tříměsíční dcerky. U prsu se neustále pouští a přisává, pofňukává a propíná se, odstrkuje se od prsu a tahá mne za bradavku. Prdíky to dle mého názoru nejsou - jím stále stejně a děje se to u každého kojení. I při nočním kojení je neklidnější než bývala. Poslední tři dny se k tomu přidalo také “kňučení” v době, kdy je přisátá k prsu. Stále čekám, že se stav zlepší, ale přijde mi, že se spíše zhoršuje. Napadlo mne, že to muže být spurt, ale nezaznamenala jsem potřebu častějšího kojení.

Neporadila byste mi prosím, čím to muže být a jak situaci řešit?

Moc děkuji a zdravím.

Dobrý den,

třetí měsíc bývá často kritický, objevují se větší či menší trable a nespokojenost miminka. Je třeba zhodnotit více faktorů - jak často se miminko kojí, jak často v noci, zda spíte spolu s miminkem, kojíte při každém kojením z obou prsou, používáte dudlík?
Kolem třetího měsíce se již větší část mléka tvoří až během kojení, děti na tento fakt (že mléko již samo nestříká) reagují nelibě. Často děti, které se doposud kojily bez potíží, mají v tomto období problém, protože zjišťují, že se o mléko musí více snažit. Doporučení jsou jednoduchá - kojení v savčí poloze, kojení na požádání, střídat prsa při jednom kojení i vícekrát, pro podporu laktace společné spaní a intenzivní kontakt.
Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová