Bojkot prsa. Co dělat?

Zodpovězené
18. bře 2022

Dobrý den,

syn začal bojkotovat přes den levé prso. Přijde mi, že když začne mléko tryskat, začne se vztekat a nechce. Zkoušela jsem houpat, přiložit v polospánku. Vždy na chvilku to vyjde, ale pak opět začne ječet a nechce.

Poradíte mi, prosím, co dělat?

Děkuji

Dobrý den,

dočasná i trvalá preference jednoho prsu je velmi častá. Někdy po čase přejde, jindy naopak postupně mimi přestane daný prs přijímat úplně a je kojeno jen z jednoho prsu a není to problém. I jeden prs dokáže mimi bez problémů uživit.

Co můžete - nevím, zda kojíte při jednom kojení z jednoho či obou prsů, nicméně doporučuji kojit z obou, vždy začínat tím odmítaným prsem a pak vystřídat a opět daným prsem končit. Tedy začnete z levého, pak dáte pravé a pak opět levé. Nenutit, zkrátka nabízet a střídat. Zkuste také savčí polohu a samopřisátí miminka k danému prsu - viz www.prirozenekojeni.cz.
Kdyby náhodou došlo k úplnému odmítnutí prsu, znovu opakuji - nic se neděje, kojíme dál z pravého.

Moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová