Bolest levého prsa z boku. Co s tím?

Zodpovězené
26. dub 2023

Dobrý den,

v noci mě začalo bolet levé prso, lépe řečeno levá strana, během dne se bolest zhoršuje. Kojím skoro 9m. dceru a původně jsem myslela, že to může být třeba špatným nakojením v noci, občas se mi to stalo, nebo že potřebuju odsát, ale nic nepomohlo, prso bolí čím dál víc, na čím dál větší ploše. Není ale nijak horké, zatvrdlé, ani červené.

Chtěla bych požádat o radu, co s tím, případně na koho se obrátit, jestli obvodní lékař, gynekolog...

Děkuji

Dobrý den,

bohužel takto je velmi těžké určit důvod. Bolest může být způsobena z různých důvodů. Může jít o zánět, přídatnou žlázu, může jít o pohmožděninu, kvasinkovou infekci apod. Pokud by se bolest nezlepšovala, bude nutné navštívit gynekologa.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová