Bolest prsa. Může se jednat o zánět, i když už nekojím? Na koho se případně obrátit?

Zodpovězené
27. zář 2021

Dobrý den,

v červnu jsem přestala kojit syna (po 27 měsících). Šla jsem na první dávku očkování proti covid-19 (Pfizer), tak jsem to vzala zároveň jako příležitost k odstavení syna. Vše proběhlo v pořádku, pár dní jsem musela mléko ještě odstříkávat, ale pak se to ustálilo. Po druhé dávce očkování v červenci mě začalo bolet pravé prso (přisuzovala jsem to očkování a případnému zduření uzlin). Bolest v prsu však nepřestala ani po 2 měsících. Stále se mi tvoří mléko, které je teď zbarveno lehce do žluta (v obou prsech).

Je možné, že bych mohla mít v prsu zánět, i když už nekojím?

Během kojení jsem právě s tímto prsem měla často problémy. Bolest je přesně ve středu prsa, v hloubce pod bradavkou. Je to taková řezavá, tlačivá a dost nepříjemná bolest. Na pohmat jsem v prsu nic nenašla.

Prosím o radu, na koho se případně obrátit?

Děkuji

Dobrý den,

ano, zánět můžete mít, i když nekojíte. Při odstavení jste postupovala správně, vliv očkování nelze vyloučit. Pokud bolest nepřestává, rozhodně doporučuji navštívit gynekologa a sono či jiný typ vyšetření.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová