Bolest prsu po ukončení kojení. Jak ji léčit?

Zodpovězené
29. říj 2019

Dobrý den,

po 16ti měsících jsem se rozhodla ukončit kojení druhého syna. Prvního jsem kojila 20 měsíců a ukončení šlo docela dobře.
I při druhém synovi se mi to zdálo docela dobře načasované až na to, že po dvou týdnech od kdy jsem přestala, tak mě začalo bolet prso v oblasti bradavky a dvorce. Bolestivá plocha se jakoby zvětšuje.
Pocit plných prsou nemám. Bolí mě pouze jedno prso. Dnes po stisknutí se objevilo ještě pár kapek. Laktaci rozjet už nechci.

Mohu prso mačkat do úlevy?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den, ano, můžete odstříkat či rozmasírovat do úlevy. Pár kapek se může objevit i několik týdnů či dokonce měsíců po ukončení kojení. Kdyby bolest neustupovala, raději se obraťte na svého gynekologa.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová