Bolest prsu půl roku po ukončení kojení. Může to být stále produkujícím se mlékem?

Zodpovězené
11. kvě 2020

Dobrý den,

od září nekojím a neustále mě bolí levé prso. Někdy je to lepší, ale cítím ho většinu dne. Nic nenahmatám, spíše takové zvětšené uzliny, na prsu nic nepozoruji. Po zmáčknutí mi vždy vytečou kapky mléka.

Je možné, že prso bolí, protože stále produkuje mléko? Co na to?

V srpnu jsem byla na sonu a bylo vše ok, raději jsem se teď objednala znovu.

Děkuji

Dobrý den,

mléko se v prsou může tvořit i několik týdnů, měsíců, ba i let po odstavení. Bolest však typická není a rozhodně bych doporučila řešit tyto obtíže s gynekologem.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová