Bolestivé bradavky. Co mi pomůže?

Zodpovězené
10. bře 2020

Dobrý den,

mám 5týdenní miminko a bradavky mám stále červené. Po přisátí mě velmi bolí. Bolest cítím už měsíc a vůbec neustupuje.

Co mi pomůže?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

z Vašeho popisu nelze určit diagnózu na100 %, ale velmi pravděpodobně může jít o kvasinkovou infekci. Projevuje se jako svědění, pálení, řezání a štípání bradavek při kojení i mezi kojením. Bradavky mohou být růžové a červené, podrážděné. Je to velmi častá komplikace. Pomáhá udržovat bradavky v suchu, větrat, omezit sladké ve stravě, k zaléčení Canesten nebo jemnější Citrovital. Mazat častěji slabší vrstvu (před kojením omýt). Kvasinka je přenosná i na miminko, mohlo by trpět tzv. moučnivkou.
Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová