Budu mít méně mléka, kdybych odsávala 5krát denně?

Zodpovězené
11. kvě 2023

Dobrý den,

potřebovala bych radu ohledně odsávání mlíčka. Mám 5měsíčního synka. Poctivě odsávám každé 3 hodiny, 7krát denně, v noci vynechávám.

Měla bych méně mléka, kdybych odsávala 5krát za den?

O mlíčko nechci přijít. Chci odsávat nejdéle, jak to půjde.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

přiznám se, že nevím, zda také kojíte nebo jen odsáváte a krmíte lahvičkou. Pokud normálně kojíte, pak odsávat nemusíte vůbec, není to nutné. Pokud odsáváte a krmíte lahvičkou, doporučuje se odsávat pravidelně každé 3-4 hodiny z obou prsou 15 min. či déle, dokud teče. I tak lze však očekávat, že postupně se množství odsátého mléka bude snižovat.

Odsávání a kojení jsou diametrálně odlišné činnosti a tím, že při odsávání významně chybí hormonální, emocionální, dotykový a chemický parametr kojení a převažuje převážně mechanický, pak se zpravidla množství odsátého mléka snižuje.

Držím palce, ať se daří.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová