Bulky a mléko po odstavení syna. Jak se toho zbavím?

Zodpovězené
3. únor 2020

Dobrý den,

asi před týdnem jsem odstavila syna od kojení. Moje prsa jsou ale tvrdé jako kameny. Na dotek jsou bolestivé.
Zkoušela jsem sprchu a mléko ručně odstříkat . Šlo to, ale jen velmi málo. Prsa si potírám acetátovou mastí. Odsávat mléko a přikládat syna už nechci.

Jak si mohu pomoci?

Jak se zbavím bulek a mléka?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

při bolestivém nalití prsou odstříkejte do úlevy tak, aby prsa změkla, uvolnila se. Ne více. Po odstříkání zchlaďte studeným obkladem (např. do utěrky zabalený sáček s mraženou zeleninou apod.), můžete zkusit obklad z tvarohu. To vše zklidňuje a zmírňuje laktaci. Jako podporu můžete pít mátový nebo šalvějový čaj.
Nejhorší bývají prvny dny - cca týden až 10 dní. Poté se laktace postupně ztratí.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová