Čaj z chmele. Může negativně ovlivňovat kojení?

Zodpovězené
28. led 2020

Dobrý den,

chtěla bych se poradit ohledně mého problému. Už 5 měsíců plně kojím svého syna. V poslední době mám však často migrénu. Mívala jsem ji ještě před otěhotněním a také jako těhotná.
Jeden známý mi poradil, abych si zkusila uvařit a pít čaj z chmele.

Může pití čaje z chmele ovlivňovat negativně kojení?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

nutno podotknout, že nejsem bylinkář. Vždy je otázkou množství dané účinné látky, jak Vás a Vaše miminko ovlivní. Nicméně z pohledu kojení, pokud již nyní bez potíží kojíte, nemyslím, že by daný čaj nějak výrazně negativně ovlivnil kojení. Nicméně opět je to otázka množství. Doporučila bych ještě konzultaci s bylinkářem.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová