Časté buzení v noci. Čím by to mohlo být? Co můžu udělat, abychom se obě lépe vyspaly?

Zodpovězené
9. bře 2022

Dobrý den,

mám 6m. dceru. Poslední 3 týdny dáváme příkrmy, vše v pořádku, neměníme nic, co se denního režimu týká a malá se začala před pár dny v noci budit po hodině, pak dostane napít a zase po 2,5 hod., a pak po hodině je vzhůru, a tak to trvá do rána. Váží 6,9 kg a měří 64,5 cm. Za poslední 2 měsíce přibrala 1 kg. Doktor říkal, že je to v pořádku a doporučil na noc kaši. Dala jsem před spaním, druhý den hodinu před spaním a ten spánek je stále na prd. Zuby jí nerostou. Prsa už se mi tolik nenalévají - jen přes noc, jsem unavená.

Čím by to její noční nespaní mohlo být?

Můžu něco udělat, abychom se obě lépe vyspaly?

Děkuji

Dobrý den,

toto není přímo dotaz ohledně laktace. Nemyslím totiž, že časté buzení souvisí s laktací či hladem. Bohužel, některé děti se v noci takto budí. Může to být jen dočasné, někdy časté buzení trvá. Velmi často souvisí s překotným psychomotorickým vývojem - Vaše miminko velmi intenzivně roste, možná se naučilo nějakou novou dovednost, začíná si klekat, otáčet se, možná začíná žvatlat. Mozek zkrátka neumí vypnout a jedině prso ho umí uklidnit a znovu uspat.

Ohledně dalších rad kolem spánku Vás mohu odkázat na skvělý web www.prosimspinkej.cz

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová