Červená skvrna okolo bradavky a bolestivé kojení.

Zodpovězené
19. pro 2019

Dobrý den,

dceři je 20 měsíčů, 3x denně ji kojím a dosud jsem neměla žádný problém. Až teď, posledních 14 dní se mi okolo bradavky udělal červený flek a při kojení mě v bradavce píchá a na dotek je bolestivá. Byla jsem u gynekologa, který vyloučil zánět prsu a více mi neřekl.

Co mohu dělat dále?

Bradavku již týden mažu Clotrimazolem a Bepanthenem a zlepšení je tak 10 %.

Děkuji

Dobrý den,

můj první dojem je kvasinková infekce, na kterou by mohl zabrat zmíněný Clotrimazol. Úleva však přichází většinou poměrně rychle, cca během několika dní. Místo Clotrimazolu můžete zkusit Canesten a bylo by fajn vyloučit také u dítěte moučnivku. Bradavku hodně větrat, vyloučit ze stravy cukr, to vše by na kvasinku mělo zabrat. Obávám se, že takto "na dálku" neumím odpovědět lépe a budete se opět muset obrátit na odborníka.
Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová