Chci kojit své druhé miminko. Jak si vytvarovat ploché bradavky?

Zodpovězené
13. lis 2020

Dobrý den,

mám 15měsíčního syna, jehož jsem kojila jen pár dní, a to přes kloboučky. V porodnici mi řekli, že mám ploché bradavky a normálně kojit nebudu.

Dost špatně jsem psychicky snášela tento boj. Synovi se to také nelíbilo a skončili jsme na láhvi.

Existuje způsob, kterým si mohu ploché bradavky vytvarovat?

Jak jinak mohu napomoci tomu, abych druhé miminko mohla plnohodnotně kojit?

Děkuji

Dobrý den,

mám pro vás velmi dobrou zprávu. Každá bradavka byla stvořena pro kojení (jinou funkci nemá) a z každé se kojit dá. Neexistují žádné špatné nebo nevhodné. Miminko se ve skutečnosti přisává na kůži dvorce, bradavku jako takovou nepotřebuje. Kojením v prvních týdnech (klidně i přes kloboučky) se bradavky navíc také postupně tvarují.
Nyní můžete zkusti tzv. formovače bradavek, nicméně nejdůležitější je doba po porodu a samotné kojení. Zkrátka kojte tak, jak to půjde, zkoušejte miminko přikládat napřímo, pokud se nepřisaje, zkuste klobouček. Často střídejte prsa (i několikrát při jednom kojení), kojte tak často, jak miminko bude chtít. Časem se přisaje. Vyvarujte se dudlíku, a pokud by byl potřeba náhodou dokrm, pak ne lahvičkou.
Zkuste se už nyní poohlédnout po LP v okolí, která by Vám mohla v prvních dnech pomoci a poradit.
Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová