Chránič bradavek. Je vhodné ho používat od začátku jako prevenci proti popraskání?

Zodpovězené
15. kvě 2020

Dobrý den,

chtěla bych se poradit ohledně chrániči bradavek.

Je vhodné používat chránič bradavek od úplného začátku kojení jako prevenci proti popraskání?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

chrániče bradavek ani jiná "udělátka" nejsou bezpodmínečně nutná. Občas mohou pomoci ulevit či usnadnit léčení malých bolístek, ale pokud půjde vše dobře, není nutné je používat. Kojení je zcela přirozená věc, vždyť ještě před pár desítkami let žádné podobné chrániče nebyly a maminky také kojily. Jako prevenci používejte hojivou mastičku, kokosový olej, Purelan, apod. I mateřské mléko je hojivé. Při přirozeném kojení nepotřebujte nic, kromě miminka🙂.
Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová