Čím můžu urychlit zastavení tvorby mléka?

Zodpovězené
13. led 2023

Dobrý den,

odstavila jsem od kojení svého 2,2letého synka. Pil mé mléko před poledním a nočním spánkem, kojila jsem ho i v noci. Dnes si už přes den ani v noci nežádal, ale já pořád cítím jakýsi tlak v prsou.

Jak poznám, jestli mám v prsou stále hodně mléka?

Čím můžu urychlit zastavení jeho tvorby?

Děkuji

Dobrý den,

především gratuluji ke krásnému dlouhému kojení. Pokud ucítíte prsa nalitá, odstříkejte do úlevy, ne více. Nejhorší je cca první týden, poté se vše postupně usadí, ale pár kapek můžete odstříkat i mnoho měsíců po odstavení. Prsa můžete při nalití chladit, pít mátový, šalvějový čaj, které tlumí laktaci.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová