Co dělat, když se dítě už nebude chtít kojit?

Zodpovězené
29. bře 2019

Dobrý den,

můj synek bude mít 9 měsíců a kojím ho 2-3x denně. Ranní kojení někdy odmítá. Potom ho kojím okolo 14:00 a ve 20:00. V noci spinká. Kolik mám mléka ale nevím. Když prospí celou noc, tak bych řekla, že netuším. Vždy kolem sedmé hodiny večer mu dělám nemléčnou kaši.

U syna neplatilo kojení na požádání, protože pokud nešlo mléko potokem, tak odmítal. Umělé mléko nechce žádné, a to jsme už zkoušeli 9 druhů.

Na podporu mléka jsem zkoušela Pískavici, Benedikt, Moringu a vše z jídel. To mi pomáhalo prvních šest měsíců. Zkoušela jsem i tělo na tělo, nošení celý den. Zkusila jsem všechno, co se doporučuje a nic nepomohlo. Takže už jsem se nějak smířila s tím, že kojení ukončím. Jogurty mu moc nechutnají. Chlebíček s máslem mu dávám občas, ale nenasytí se z toho. Má to spíše mezi dvěma chody.

Co s tím, když už nebude chtít kojení vůbec?

Děkuji za rady a odpověď

Dobrý den.

Pokud se dítě kojí takto, jí jogurty a další mléčné výrobky (mozzarella, gervais, cottage, ricotta), má pestrou stravu, a zavedené i další tekutiny (vodu), zatím bych s UM nezačínala. Pokud se dítě kojí cca do 1 roku, už bych UM nedoporučila vůbec. V případě, že dítě snáší mléčné výrobky bez potíží, zařadila bych i kravské mléko, rostlinná mléka a maso. Předpokládám, že prospívá dobře, váhově je ok, je spokojený. Pak to nechte na něm, jak se bude kojit, on sám ví nejlépe, jak mu to vyhovuje. 🙂

Ohledně stravy - zkuste zařadit více mléčných výrobků - výše uvedené sýry (neslané), můžete zkusit i mléčnou kaši, kterou uděláte z nemléčné a vybraného UM, které zředíte více, než je doporučeno. Nehleďte na množství, které sní. Zatím se stále s jídlem seznamuje. Vyhněte se sladkému, sladkým nápojům a pochutinám jako křupky, dětské sušenky apod. Jsou zcela nevhodné.

Hezký den.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová