Co dělat, když se při kojení dítě kroutí, odtahuje od prsa a prdí?

Zodpovězené
15. lis 2018

Dobrý den,

moje dcerka hodně trpěla na prdíky. Po 3. měsíci se to celkem srovnalo. Co ale zůstalo je odtrhování se od prsu. Kojím a po chvilce se dcera začne kroutit, prdět a odhazovat se od prsu. Přitom se sama po něm sápe. Mlíko teče. V příručkách o kolikách je to popisováno, ale nikde už jsem nenašla, jak na to?

Existuje na to vůbec nějaký fígl? Nebo jsme s kojením prostě skončily?
Zkoušela jsem dát i trošku UM, aby se zklidnila a pak kojit, ale vůbec to nepomohlo.

Děkuji Vám.

Dobrý den,

pohyby střev jsou způsobeny naplněním žaludku. Jak miminko pije, cítí pohyby střev, jsou mu nepříjemné, laicky - neví co dřív - sát, nebo tlačit....?

Zkuste měnit polohu, velmi doporučuji tzv. savčí polohu (www.prirozenekojeni.cz) dále trpělivost, časem se to zpravidla srovná.

Je skvělé, že kojíte, trávicí trakt postupně dozrává a miminko se naučí s prdíky "pracovat" 🙂.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová