Co dělat, když syn přes den odmítá MM i UM?

Zodpovězené
1. kvě 2019

Dobrý den,

mám 5 měsíčního syna a odmítá mi přes den kojení i UM, je tak na příkrmech. V noci se na kojení probudí k ránu cca 2x, ale přes den nechce, plive a nepřisaje se.

Děkuji!

Dobrý den,

nevím, jak dlouho tato situace trvá, jak se vyvíjela, ani zda je syn dokrmovaný lahvičkou či alternativně. Mohu tedy jen odhadovat. Pokud dítě odmítá kojení případně se kojí v noci, ale přes den odmítá, označujeme to jako tzv bojkot kojení. Je to odmítání bez zjevného důvodu, miminku něco (cokoli) v kojení vadí a dává to najevo jeho odmítáním. Někdo je to například rýma, zánět dutin, zánět středního ucha (bolest, kterou způsobuje vznik podtlaku při přisátí), někdy je to například ABKM, kdy dítě z MM cítí bílkovinu kravského mléka, která mu vadí a podvědomě ji odmítá. V praxi jsem zažila i odmítání kojení způsobené vysokým stresem matky, apod, důvody mohou být opravdu různé. Co doporučit - kontakt, kontakt, kontakt, nošení v šátku, nosítku, společné spaní, když dokrmování, tak alternativně cévkou, pokud se přisaje, tak při kojení, či po prstu, pokud je dnes kojení pouze 2x za 24 hodin, pak pro zachování laktace bude třeba pravidelné odsávání.
Problém často nemusí být jen na straně miminka, kojení je záležitostí dvojice maminka-miminko a vy oba musíte hledat cestu, jak se k němu dostat, překonat nástrahy, které se na cestě kojením naskytnou a jak jej zvládnout. Moc vám oběma držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová