Dá se naučit roční dítě opět správně přisát?

Zodpovězené
21. říj 2021

Dobrý den,

mám roční dcerku, která je kojená během dne jednou za 2 hodinky a v noci cca 4x. Jako jednoletá již nemá správné přisátí, vymýšlí, kroutí se, kouše a já mám na bradavkách ragády a každé kojení je v poslední době utrpení. Odstavit ji nechci.

Dá se naučit roční dítě opět správně přisát?

Pokud ano, tak jak?

Děkuji

Dobrý den,

roční dítě je v kojení mazák, profesionál a odborník. Správné přisátí zvládá bravurně a právě proto vymýšlí, jestli to třeba nejde i jinak. U kojení často "blbne", skotačí, zkouší co a jak, je to malé šídlo, nenechavé a někdy těžko zvladatelné. Nezbývá, než o tom s dítětem komunikovat, když Vás kojení bolí, prs odeberte a nedejte, pokud nebolí, chvalte. Je i v zájmu dcerky se v klidu nakojit. Buďte laskavá, ale důsledná. Je jasné, že pokud nebude dcera dlouhodobě brát v potaz Vaše pocity, dojde k odstavení, a to nechce ani ona sama. Naučí se tak respektovat Vaše pocity a přání, pochopí, že její a Vaše pocity se mohou lišit.

Bolestivost může být způsobena třeba také kvasinkovou infekcí - ta je typická také pálením, svěděním i mezi kojením, nejen při kojení. Nejsnazší řešení je Canesten, Citrovital apod., bradavky je nutno větrat.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová