Dá se nějak omezit noční vstávání na kojení?

6. pro 2018
Dobrý den,

můj syn (5m a 3 týdny) se mi budí v noci co 2 hodiny a jediný způsob, jak do uklidnit je dát mu prso. Zkoušela jsem utišit jinak, ale po hodině boje jsem to vzdala. Přijde mi však, že opravdu po těch 2 hodinách intenzivně saje. Tak 3-5 minut pije. Prospívá pěkně, na 5 měsících měl 7.1kg (porodní váha 3.25kg). Je plně kojen, jen zavádíme příkrm na oběd (sní cca 150g a dopije se). Prdíky nás netrápí.

Je možné, aby opravdu měl takový hlad? Ráda bych noční vstávání (kojení) nějak omezila. Mám ještě 2 další děti a již 5 měsíců jedu na autopilota.

Děkuji.
Dobrý den. Máte zcela normální zdravé, spokojené a prospívající miminko. Obávám se, že ve věku 5 měsíců by jakýkoli zásah do přirozené potřeby kojení mohl způsobit potíže s laktací a možné riziko problémů s prospíváním. Zda se budí hlady je nelze říci. Prostě potřebuje nakojit, ale kojení není jen o nasycení, důvodů, proč chce dítě nakojit jsou tisíce. Kojení není o jídle, je to vztah, způsob komunikace. Chápu však zároveň, že 2 další děti a časté buzení v noci je příliš náročné. Jsem zastánce letadlového pravidla - nejdříve musí být v pořádku matka, aby se mohla postarat o své potomky. Universální rada však není. Spíte spolu s miminkem? Pokud ano, může kojení probíhat v polospánku a mohlo by se vám podařit vzájemně sladit své spací cykly. Ohledně rady se spánkem doporučuji obrátit se např. na doporučení www.prosimspinkej.cz.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová
Polož anonymní otázku

Sem začni psát odpověď...

Odešli