Dá se obnovit kojení?

Zodpovězené
10. črc 2023

Dobrý den,

ráda bych se poradila ohledně možné obnovy kojení. Už 6 měsíců nekojím. Dcera má 9 měsíců. Kojit jsem přestala kvůli žlučníkovým záchvatům. Už jsem po operaci a přemýšlím nad opětovným kojením.

Můj problém je i v plochých bradavkách - dcerka se neuměla bez kloboučků napapat. Měly jsme i laktační, ale nepomohlo to.

Co mi doporučujete?

Děkuji

Dobrý den,

no prostě to zkuste. Za to nic nedáte a uvidíte. Je skvělé, že chcete znovu kojit, ale nebudu Vám lhát, lehké to patrně nebude. Mimi je zvyklé na jiný způsob. Navíc předpokládám, že začnete také s příkrmy, takže toho na něj bude patrně hodně, ale uvidíte, jak se k opětovnému kojení mimi staví. Třeba se dokáže přisát bez potíží, možná na kloboučky.

Pokud se chcete rozkojit, bylo by fajn dávat dokrm přímo na prsu přes cévku - viz www.infookojeni.net. Jinak, než kojením se laktace obnovit nedá.

Moc a moc Vám držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová