Dcera má 2.5 let a chci ji odstavit. Jak mám při odstavení postupovat?

Zodpovězené
22. bře 2019

Dobrý den,

mám 32 měsíční dcerku, kterou prostě neumím odstavit. Od narození spí se mnou a ještě nikdy neprospala celou noc. Budí se na prso pravidelně každé 2 hodiny. Už jsem zkoušela dát čajík, mléko a také láhev. Vše odmítá. Když je v klidu a dívá se na pohádky, tak chce prso. Jinak vůbec ani neusne.

Jak mám postupovat při odstavování dcerky od kojení?

Děkuji

Dobrý den,

pokud nechcete zkusit tzv samoodstavení, prostě se rozhodněte a řekněte, že už ne. Je to Vaše rozhodnutí a máte na něj právo. Buďte jemná, laskavá, ale důsledná. Bez prostestů se to samozřejmě neobejde, především v noci to bude boj. Můžete zkusit odstavení spojit s přesunutím dcery do vlastního pokoje - zapojte ji do příprav - vybere si pyžamko, povlečení, zkusí si postýlku sama povléct atd. Pokud 100% rozhodnutá nejste, zatím neodstavujte. Pokud byste začala a poté povolila, vše by se jen zhoršilo.

Držím palce a gratuluji k dlouhému kojení, které se hned tak nevidí.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová