Dcerce při kojení teče mléko přes koutky úst ven. Jde o zvýšenou tvorbu mléka?

Zodpovězené
27. zář 2021

Dobrý den,

dcerka má 4 týdny, je plně kojena. Při kojení z levého prsu jí mlíčko teče přes koutky úst ven. Mám pocit, že více teče ven než spolkne.

Může to být zvýšená tvorba mléka, nebo jí příliš rychle teče?

Můžu s tím něco dělat?

Nebo to znamená, že se špatně přisává?

U pravého prsu nemám takový problém. Tam se pěkně přisaje a papá.

Děkuji

Dobrý den,

důvodů může být více, zkuste např. jinou polohu, samopřisátí v savčí poloze, fotbalovou polohu. Bohužel, více nelze poradit, zde je třeba kojení přímo vidět. Proto kdyby se nedařilo, zkuste najít v okolí doboru LP ke konzultaci.

Každopádně gratuluji k úspěšnému rozkojení, užívejte si to.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová