Dcerka táhne vzduch a hodně ublinkává. Jak jí můžu pomoci?

Zodpovězené
4. bře 2020

Dobrý den,

chtěla bych se poradit ohledně kojení. Dcerka nonstop táhne vzduch a hodně ublinkává. I vícekrát si musí odříhnout.

Nyní má 8 týdnů a necelé 2 týdny začal náš problém a je to horší.

Může mít problém s uzdičkou?

Nepomáhá dudlík, ani změna polohy. Dcerka se přisaje krásně, táhne úplně tip ťop, dokud to mléko opravdu začíná téct. Pak se dusí a kašle.

Co byste mi poradila?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

obávám se, že by bylo třeba kojení vidět. Pokud je miminko dobře přisáté, vzduch tolik nepolyká. Přesto se může objevit tzv. reflux - ublinkávání, říhání a vracení mléka i delší dobu po kojení zpět do pusinky. Doporučuje se kojit v co nejvertikálnější poloze - opět je vhodná poloha tzv. savčí v polosedě. V této poloze miminka bývají přisátá velmi dobře, mohou si během kojení odříhnout sama a mléko se díky gravitaci drží v dolní části žaludku.
Pokud máte silný tok mléka - miminko je zahlcené, kucká, můžete největší nápor mléka nejprve odsát. Opět může pomoci savčí poloha.
Více opravdu bohužel nemohu pomoci, bylo by třeba zhodnotit pohledově. Uzdičku jako problém nevidím.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová