Dítě narozené v 27. týdnu. Co všechno mohu jíst, aby nereagovalo špatně na mou stravu?

Zodpovězené
7. srp 2020

Dobrý den,

můj syn se narodil v 27. týdnu. Mateřské mléko si odsávám a nosím mu ho do nemocnice, ale zatím ho nepřijímá ve velkém množství. Ze zdravotních důvodů nemohu být při něm.

Co všechno mohu jíst, aby takovéto predčasňátko nereagovalo špatně na mou stravu?

Děkuji

Dobrý den,

Vaše mléko je to nejlepší, co může miminko dostat. Je skvělé,že odsáváte a že se laktace rozbíhá. Jakmile to bude možné, zkuste kojit a být s miminkem co nejvíce kůže na kůži a v přímém kontaktu. Tak bude moci kojení probíhat přirozeně.
Nejsem zastánce žádných zásadních dietních omezení během kojení, a to i v případě nedonošeňátek. Proto doporučuji jíst zdravě, vyvážně, pestře. Zda miminko zareaguje na nějakou potravinu je ve hvězdách a nedá se předem určit. Vyhýbejte se syrovým vejcím a masu především z důvodu prevence salmonelózy apod., dále alkoholu alespoň v prvních týdnech, ale jinak není důvod se nějak zásadně omezovat.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová