Dítě v noci pláče. Může to být alergie na laktózu?

Zodpovězené
31. led 2020

Dobrý den,

dceři je 7 týdnů a stále v noci hodně pláče. Myslím, že ji trápí bolavé bříško a prdíky. Od 2. dne po porodu jsem měla na 24 dní antibiotika kvůli zánětu a myslím si, že tím, že jsem plně kojila, že to na to mělo vliv, že plakala, ale teď anitibiotika neberu a malá stejně hlavně v noci pláče. Přes den skoro nepláče, jen když má hlad nebo když tlačí.
Paní doktorka si myslí, že muže mít alergii na laktózu, ale to by miminko plakalo pořád nebo ne?

Po jak dlouhé době, co něco sním, se to projeví v mléku, když kojím?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

alergie na laktozu je velmi vzácná, v ČR jsem se s ní ještě nesetkala. Myslíte patrně nesnášenlivost bílkoviny kravského mléka, neboli ABKM. Vyznačuje se nejčastěji hlenovitou stolicí, může obsahovat stopy krve. Dále potíže s váhovým přírůstkem, potíže s kojením, zvracení apod. Pokud vyzkoušíte bezmléčnoíu dietu, výsledky byste mohla vidět cca po 3 dnech.
Ohledně nočního pláče miminka - jak miminko spí? Odděleně od Vás nebo s Vámi v posteli? Děti jsou v noci instinktivnější, citlivější a potřebují kontakt s maminkou. Zkuste společné spaní, či přiblížení postýlky k Vaší posteli. Pláč nemusí souviset s hladem či kojením, ale s potřebou miminka být s Vámi. Nezbyde než zkoušet, co miminku schází. Zajímavý odkaz je www.prosimspinkej.cz
Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová