Dlouhé kojící pauzy - rozjetí laktace. Za jak dlouho, abych nemusela odstříkávat a měla dost mléka?

Zodpovězené
7. únor 2022

Dobrý den,

vím, že už tu bylo několik otázek na dlouhé pauzy mezi kojením. Dcera v noci spí 6 - 7 hodin, a protože kojím jen z jedné strany v noci , druhou vždy odstříkám. Dceři budou 2 měsíce. Přes den má různé intervaly, někdy po 2,5 h někdy po 3 - 4. Je to spáč, snažím se kojit, když si řekne a vždy aspoň trochu z obou, ale to druhé si už jen většinou cucne. Ikdyž se snažím budit, nedaří se mi, aby se přisála, dokud se opravdu neprobudí, a to se v noci neprobudí skoro nikdy uplně a kojení trvá dlouho.

Moje otázka zní: Za jak dlouho cca se rozjede laktace natolik, abych nemusela odstříkávat a měla dost mléka?

Odstříkávám v noci 2x, a pak ještě ráno.

Děkuji

Dobrý den,

z toho, co píšete, nemyslím, že byste neměla rozjetou laktaci. Mimi se kojí, je spokojené, prospívá. Nechte tomu přirozený průběh. Jsou děti, které mají dlouhé pauzy, a přesto prospívají, laktace se přizpůsobí. Je však možné, že se začne časem budit častěji - pět doporučení je přizpůsobit se a kojit tak, jak chce mimi. Odsávejte tedy jen při velmi nalitých prsou do úlevy, ne více.

Doporučuji kojit tak, že nakojíte z jednoho prsu, nabídnete druhé a necháte mimi, ať vypije, kolik chce. Když nechce, ok, pokud je prso nalité, do úlevy odsajte.

Držím palce a gratuluji ke krásnému kojení.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová