Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Dokrm cévkou. Nebude jej vyžadovat stále?

Zodpovězené
20. dub 2020

Dobrý den,

syn, 4 měsíce, už měsíc odmítá prs. Do té doby bylo kojení naprosto v pořádku. Myslela jsem, že mám málo mléka a začala odsávat, ale odsála jsem maximálně 40 ml. Dokrm dostal parkrát lahvičkou a byl samozřejmě ještě větší problém, tak jsem teď koupila cévky a druhý den dokrmuji po prsu. Když ale cévka vyklouzne z pusinky, tak se opět začne vztekat a hned přestane.

Je možné ještě kojení zachránit?

Nebude dokrm cévkou vyžadovat stále?

Přijde mi, že mu to teče lépe i z té cévky než z prsa a nechci to vzdát. První dva měsíce jsem bojovala se syndomem bílé bradavky a hroznou bolestí a vzdát to nechci... Láhve už jsem vyhodila.

Co dál? 😔

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

ano, při dokrmu cévkou po prsu je samozřejmě tok mléka silnější, je tam o jeden zdroj mléka navíc. Zkuste dávat cévku až ke konci kojení. Zkoušejte postupně cévku odebírat. Nedávat např. v noci, kdy mléko zpravidla teče dobře a cévka není potřeba. Množství mléka podaného cévkou postupně snižujte a zkuste kojit častěji po menších dávkách. Také doporučuji savčí polohu a časté střídání prsou, určitě společné spaní a co nejčastější noční kojení.
Je úžasné, jak se snažíte kojení udržet i přes prodělané potíže a máte můj obdiv. Pokud se Vám cévku nepodaří odbourat, postupně jak začnete podávat příkrmy zkuste odbourat cévku a zůstat při dosavadním kojení. Dokrm nahradí dávku z cévky.
Moc držím palce.


Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová