Dokrm při kojení. Poradíte, prosím? Je možné, že dcerce moje mlíčko nestačí?

Zodpovězené
29. čer 2021

Dobrý den,

dcerka, 3 týdny, je od porodnice na příkrmech. Vždy nakojím z obou prsou, ale je dále nespokojená a vypije od 50 do 70 ml příkrmu. Až pak je spokojená. Snažím se hodně pít a přikládat, jak si řekne. Ale nevydrží napít se a třeba za hodinu znovu. Chce naplnit bříško hned. S první dcerou jsem se nerozkojila a právě ve 3 týdnech kojení ukončila. Teď bych ráda vydržela déle..

Je nějaká rada prosím? Nebo je možné, že jí moje mlíčko opravdu nestačí?

Děkuji

Dobrý den,

nepíšete, jak dlouho a jak často se miminko chce kojit. Na počátku někdy nestačí jen vystřídat obě prsa a je třeba vždy vystřídat několikrát, ideální je kojení kůže na kůži a společné spaní a kojení v noci. Miminko se může chtít kojit 10x, 12x i 15x za 24 hodin. Tak se laktace správně nastartuje. Pokud je i po kojení stále hladové, můžete podat dokrm ideálně cévkou přímo na prsu. Velký pozor dejte na lahvičku a dudlík, které mohou rozjezd výrazně zkomplikovat.

Pokud se nedaří, není nic ztraceno, šance se plně rozkojit je ještě velmi velká.
Pokud by se nedařilo, doporučila bych najít v okolí dobrou LP a poradit se na konzultaci.

Moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová