Dostávají se během menstruace hormony do mateřského mléka?

Zodpovězené
15. zář 2022

Dobrý den,

dnes jsem byla s 15měsíční dcerou v poradně. Pediatrička řekla, že pokud ještě kojím a už mám menstruaci, tak mám přestat kojit. Prý se do mléka dostávají hormony, a to není pro malou zdravé.

Menstruaci jsem prozatím měla jen 1x před cca 1,5 měsícem.

Jaký je Váš názor?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

opravdu se nemusíte obávat, že by menstruace jakkoli negativně ovlivňovala MM. Některé maminky menstruují již po šestinedělí a rozhodně nemusí odstavovat. Bohužel, informace od pediatričky je v tomto případě zcela nepravdivá. Můžete zaznamenat rozdíl v toku mléka, někdy miminko negativně reaguje na chuť mléka, která může být menstruací ovlivněna, ale nic z toho pro něj nenese žádné riziko. Bez starostí kojte dál.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová