Galaktokela. Jak ji léčit?

Zodpovězené
30. lis 2019

Dobrý den,

mám 17měsíčního syna a postupně ho odstavuji od nočního kojení. Syn bez kojení nemůže usnout, takže to jde těžko.
Prsa jsem asi dostatečně nevyprázdnila a vznikly mi v nich boule, které nebolí. Na usg jsem byla a píší tam, že cystická mastophatie a galaktokela, dukty dilatované až cystičky do 10 cm s obsahem bilat, také cysty do 3 cm.

Musím teď hodně kojit, aby to zmizelo?

Jak mám postupovat, když mi to nezmizí?

Malý saje jen jeden prs, druhý odstříkávám, ale jde to těžko.

Mám dítě zcela odstavit?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

je mi líto, ale na tento dotaz si netroufám takto odpovědět. Jsou to dotazy na Vašeho ošetřujícího lékaře, se kterým jste potíže řešila a má k dispozici veškeré informace.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová