Hleny ve stolici. Jaký problém to může znamenat?

Zodpovězené
23. únor 2022

Dobrý den,

mám třítýdenní dceru a před pár dny ji poprvé chytila větší bolest bříška, plakala několik hodin vkuse do vyčerpání. Další den se jí podařilo vyprázdnit se a stolice byla hlenovitá. Hleny v ní měla celý den a trochu i ten další.

Jaký problém to muže značit?

Děkuji

Dobrý den,

hlenovitá stolice bývá velmi často přiznakem potíží s trávením bílkoviny kravského mléka. Trávicí systém miminek si teprve postupně zvyká na trávení různých složek potravy, postupně dozrává, a tak to neznamená, že by Vaše dcera musela mít do budoucna nutně nějakou dietu apod. Zkuste nyní trochu omezit mléčné výrobky ve své stravě (především ty nezakysané - zakysané většinou tolik nevadí). Postupně je zkuste opět zařazovat a uvidíte, jaká bude reakce.

Držím palce a gratuluji ke kojení.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová