Hnis v prsu. Mohu dávat dítěti krvavé mléko?

Zodpovězené
22. črc 2020

Dobrý den,

před měsícem jsem s pomocí laktační poradkyně překonala úspěšně zánět prsu. V opačném prsu mám od té doby tvrdou hroudu o velikosti švestky. Poradkyně před měsícem říkala, že pokud zvýšíme laktaci, dítě to vytáhne a zmizí to.

Kojení se po měsíci zvýšilo (při zánětu skoro úplně vypadlo), no hrouda zůstala. Místo mi za poslední dny zčervenalo. Včera se mi velmi velkou silou podařilo vytlačit asi lžíci žlutozeleného hnisu, ke konci už i s krví.

Hrouda je menší, ale jako kdyby se rozšířila na vyšší plochu. Hnis už moc nemůžu vytlačit, jde jen mléko s krví.

Je možné dávat dítěti stále pít to krvavé mléko?

Jak se toho hnisu zbavím?

Mohu ještě něco dělat, abych nemusela jít pod nůž?

Teplotu zatím nemám.

Děkuji

Dobrý den,

krev sama o sobě není pro dítě nebezpečná. Rozhodně však doporučuji kontaktovat gynekologa a domluvit další postup. Ideálně ultrazvuk a případný zákrok. Patrně půjde o zapouzdřený zánět a z dlouhodobého hlediska bych jej nenechávala bez řešení.
Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová