Homeopatika na kojení u plánované sekce. Má smysl je před sekcí brát, nebo až po?

Zodpovězené
29. bře 2023

Dobrý den,

chci se zeptat, zda má smysl začít brát homeopatika Ricinus Communis 5Ch třeba již den nebo dva před plánovanou sekcí, nebo mám začít až po.

U první sekce trvalo velmi dlouho, než vůbec nějaké mléko přišlo a teď budu takto rodit nejspíš ještě dříve než minule.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

obávám se, že toto je dotaz spíše na odborníka v oboru homeopatie.

Z pohledu laktačního poradenství je po porodu - až už CS nebo vaginálním - zcela zásadní a nejdůležitější co nejintenzivnější kontakt s miminkem. Vaše tělo zkrátka musí pochopit, že miminko už je na světě a musí ho začít živit. Nestačí přinést mimi 1x za 3 hodiny na pár minut - jedno prso, druhé prso. Jakmile to bude možné, vezměte si mimi k sobě a chovete, kojte, ideálně kůže na kůži. Kdyby pravidla nemocnice takový kontakt neumožňovala, kojte jak nečastěji to bude možné, při kojení co nečastěji střídejte prsa a po návratu domů si udělejte restart - takový pelíšek, kde budete s miminkem ve dne v noci. Dejte si mimi jen v plence na sebe a nechte jej se tam ňuňat tak, jak samo chce. Může tam spát, kojit se, odpočívat, poplakávat, slintat - cokoli. Bude u mámy a bude na Vás vysílat signály, které jsou třeba pro to, aby Vaše tělo zareagovalo.

Císař může být komplikace, ale určitě to není zásadní překážka v kojení, není třeba se bát.

Moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová