Homeopatikum Ricinus communis. Může mi pomoci rozjet laktaci?

Zodpovězené
15. kvě 2020

Dobrý den,

mou 3,5měsíční dcerku jsem kojila necelé 2 měsíce, pak jsem postupně přišla o mlíčko. Stále jsem se však úplně nesmířila s tím, že ji už nemohu kojit a chtěla bych to ještě zkusit.

Může mi pomoci rozjet laktaci homeopatikum Ricinus communis?

Dcerka spí se mnou v posteli a také ji nosím v šátku. Přisát se ještě umí.

Rozběhne se ještě kojení?

Děkuji

Dobrý den,

rozhodně můžete zkusit opětnové rozkojení. Pokud se miminko přisává, doporučuji dokrm, který nyní dáváte, podávat cévkou přímo na prsu (viz. www.infookojeni.net). Miminko si tak zvykne na sání prsu a je motivované sát. Díky tomu, že saje, stimuluje se tak opětovná tvorba mléka. Ricinus Communis ničemu neuškodí, klidně jej můžete zkusit, nicméně základem tvorby mléka je kojení a kontakt. Kontakt již máte, kojení můžete "obnovit" pomocí cévky. Pokud zaznamenáte, že se mléko začíná tvořit, miminko saje i bez cévky, můžete zkusit pomalu ubírat množství dokrmu, až jej úplně eliminujete.
Moc a moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová