Hospitalizace matky a návrat ke kojení novorozence. Co pomůže?

Zodpovězené
29. říj 2019

Dobrý den,

dnes je to přesně 14 dnů, co se dcera narodila CS. Propuštění jsme byly až po 6 dnech s dokrmem UM (necelá polovina dávky), neměla jsem ještě dost mléka, malá ztratila víc jak 10% váhy a nepřibírala. Doma jsme se za 2 dny dostaly na plné kojení. Další den mě bohužel začalo strašně bolet břicho, zimnice, horečka 38,5 a nakonec jsem po všech možných vyšetřeních skončila zpět v porodnici, ale bez dítěte. Dítě je doma s tatínkem, krmené pouze UM a z lahvičky (ty manžel střídá různé), alternativní dokrm by asi psychicky nezvládl, má doma ještě další 2 děti (2 a 4 roky). Já mléko v nemocnici pravidelně co 3 hod odsávám a vylévám do umyvadla. Nemohu ho dát malé, mám 3 různá atb a jedny se neslučují s kojením. Manžel mi teď psal, že malá den ode dne míň saje, s menší silou a já mám strach, jestli to po návratu zase půjde. Snad mě pustí zítra nebo pozítří, to je po 7-8 dnech bez malé. První dcera byla nedonošená, taky jsme zvládly lahvičku, dokrmy a kojení postupně na plné kojení, ale byl to dlouhý boj.

Můžete mi poradit, co udělat, aby se přechod zpět na moje mléko povedl co nejrychleji? V této chvíli malá pije 70 - 100 ml a já odsávám 80 - 90ml, takže si říkám, že to nebude takový velký problém.

Děkuji za vaši radu.

Dobrý den, co nejdříve, jak to půjde začněte opět kojit. Doufejme, že si miminko na lahvičku ještě nezvyklo, každopádně po návratu se pokuste jen kojit, co nejčastěji, být s miminkem v maximálním kontakt, třeba i společné spaní, aby návrat ke kojení byl co nehladší.
Moc a moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová