Hrozí ztráta mléka, když kvůli příkrmům kojím méně?

Zodpovězené
8. črc 2019

Dobrý den,

chci se zeptat, když už malý jí příkrmy, ale přes den stále občas vyžaduje kojení a v noci též, nepřijdu hned o mléko, když už nekojím jako před tím?

Děkuji!

Dobrý den, děkuji za tento dotaz.

Maminky často zavádějí příkrmy tzv na úkor kojení, tedy že vynechají jedno kojení a místo něj podají miminku příkrm. To je nesprávný postup. Příkrmy by se měly přidávat ke kojení. Kojit by se mělo stále stejně, tedy na požádání. Pokuste se tedy stále kojit co nejčastěji a příkrm pouze přidat. Nehleďte na množství příkrmu.

Zavádění je v prvních týdnech a měsících více o tom, aby si dítě zvyklo na odlišný způsob přijímání potravy - přechod od sání k jezení případně pití (voda). Pokud je mezi kojením dlouhá pauza, protože je kojení nahrazeno příkrmem, opravdu hrozí pokles laktace a ne zcela dobrovolné odstavení.

Držím palce

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová