I přesto, že kojím, (ne)dávat vodu v horkých dnech?

Zodpovězené
4. črc 2021

Dobrý den,

plně kojím miminko staré 4 měsíce. Je bez dudlíku a lahvičky, kojení na požádání, frekvenci ani dobu nijak nesleduji.

Chtěla bych se zeptat, jestli v horkých dnech, kdy teploty jsou ke 30°C nebo více, je vhodné miminku dávat navíc (třeba po lžičce) kojeneckou vodu.

Připadá mi, že nemá v takto horkých dnech vyšší zájem o kojení než běžně.

Děkuji předem za odpověď.

Krásný den. 🙂

Dobrý den,

ano, vypozorovala jste to přesně. Doporučení zní jasně - plné a výlučné kojení do 6. měsíce věku. Miminko nepotřebuje ani vodu, čaj, šťávu, cokoli. Potřeba tekutin je naprosto dostatečně naplněna kojením. Je však třeba kojit opravdu na požádání, tedy kdykoli miminko chce a jak dlouho chce. Pak je vše v pořádku.

Gratuluji k úspěšnému kojení a jen tak dál.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová