Jak často kojit dítě po roce?

Zodpovězené
8. zář 2023

Dobrý den,

dcera má jeden rok a kojím ji ráno, odpoledne, večer a v noci 1x. Občas se stane, že 2x. Jídává i jogurty, mléčné kaše na večeři.

Bylo by pro ni dostačující, pokud bych ji kojila ráno, večer před spaním, jednou v noci a v případě potřeby nad ránem?

Za odpověď děkuji.

Dobrý den,

obávám se, že to nemohu vědět. I po roce se doporučuje kojit na požádání, jen je dobré začít se na kojení s dítětem domlouvat, začít vnímat, jak mim kojení vyžaduje (gesta, zvuky), často mají děti pro kojení jiný název než pro jezení. Můžete začít kojení o chvilku odkládat, zkrátka zkoušet s dítětem komunikovat o tom, že kojení je věc Vás obou.

Pokud dítě dobře přijímá mléčné výrobky a k tomu se kojí, myslím,že výše uvedená frekvence je patrně dostačující.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová