Jak často krmit 8týdenní miminko?

Zodpovězené
31. říj 2023

Dobrý den,

8týdenního synka krmím na střídačku mým mlékem + umělým. Na poslední poradně před týdnem měl 58 cm a 4 800 g. Papá v 6:00, 9:30, 13:30, 17:30, 21:00 a v noci 1x podle toho, kdy se vzbudí.

Mého mléka mu dávám 150 – 160 ml, umělého vypije také cca 160 ml. Včera mi laktační poradkyně řekla, abych krmila častěji, každé 2 hodiny po 110 – 120 ml, ale to nevyhovuje ani miminku. Nechce papat tak často a na 1 krmení je mu to málo, když to vypije, ještě chce a je nervózní. Ani neusne, dokud ho nedokrmím a pak zase za 2 hodiny nechce, protože se najedl dost, a ani mé MM.

Je v pořádku to, jak jsem krmila dosud, nebo bychom opravdu měli zkrátit intervaly mezi krmením?

Děkuji

Dobrý den,

bohužel není mi jasné to základní - kojíte?
Nebo krmíte odstříkaným mlékem a umělým mlékem, ale z lahvičky nebo stříkačky?
Co je Vaším cílem - spokojeně kojit, nebo nastavit nějaký pevný režim a krmit MM či UM podle toho, co budete mít? To je velmi důležité si stanovit.

Nevím, za jakým účelem Vás navštívila LP a co bylo její zadání. Zde se ptáte, na správné intervaly, proto odpovím na otázku:
Miminko se má kojit na požádání, tak často a tak dlouho, dokud se kojit chce, postupně se intuitivně vytvoří určitý rytmus (režim/řád), a maminka už zpravidla tuší, kdy miminko bude chtít nakojit. Ten se ale může v průběhu doby měnit opět dle potřeb miminka.

Pokud kojení z nějakého důvodu nejde, nefunguje, miminko neprospívá, kojení výrazně bolí, je dobré zavolat LP a dohodnout se s ní na postupu, jak se plně rozkojit, nebo jak pokračovat pro případ, že opatření nebudou fungovat. V této fázi se nyní možná nacházíte Vy.

Já bych doporučila kojit na požádání s dokrmem cévkou a postupně snižovat množství dokrmu (MM nebo UM). Pokud nekojíte, pak dokrmujte MM nebo UM dle doporučení pediatra (případně dle doporučení na balení UM).

Moc držím palce, abyste našla vhodný postup.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová