Jak často nabízet prs při bojkotu?

Zodpovězené
7. únor 2022

Dobrý den,

synek má 4 měsíce a stávkuje od 4. týdne. Kojení si neužíváme, je to trápení pro oba. Většinou se nakojí v polospánku. Podle mě se napapá jen tolik, aby přežil.

Za poslední měsíc sice přibral 400 g a podle pediatričky je to dostatečné, ale já se obávám. Dokrmování laktačními pomůckami nám nejde. Dokrmovat lahví se bojím.

Synek vypadá spokojeně, hodně se usmívá. Přes den málo spí. Nikdy nespí více než 30 minut.

Je to proto, že mu kojení nestačí?

Jak často mu mám nabízet prs?

Při bojkotu vlastně kojení na požádání neexistuje.

Neznechutím mu kojení, když mu budu prs často nabízet?

Děkuji

Dobrý den,

bojkot je velmi bolestivá záležitost. Na druhou stranu máte, jak píšete, spokojené miminko, které prospívá sice na hraně, ale i dle vyjádření pediatra dostatečně. Předpokládám, že i psychomotoricky je ok.

Bohužel, některá miminka jsou "nespací". Opravdu pospávají po půlhodinkách. Nevím, jak spí v noci a jak se v noci kojí. Spíte spolu?

Nezbývá než pokračovat a nabízet. Ohledně četnosti - třeba při každém přebalování, případně častěji, ale opravdu jen nabídněte. Předpokládám, že jste už zkusila všechno, třeba společné koupání, savčí polohu apod. Pokud ne, zkuste www.prirozenekojeni.cz.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová