Jak co nejefektivněji a nejrychleji zastavím laktaci?

Zodpovězené
15. zář 2022

Dobrý den,

dcerka bude mít za týden 12 měsíců. Před cca měsícem se mi sama odstavila od kojení. Nějakou dobu jsem si mléko ještě odsávala s nadějí, že si to dcera rozmyslí, ale z její strany je s kojením konec.

Jak mám postupovat, aby se mi mléko dále netvořilo?

Poslední týden se mi zdálo, že mi už tvorba rapidně klesla, ale dnes se mi jeden prs znovu dost naplnil.

Co dělat, aby se mi prs nezapálil?

Existují pilulky na potlačení tvorby mléka?

Děkuji

Dobrý den,

postupujte tak, že v případě nalitých prsou nahřejte, odstříkejte odsávačkou nebu ručně do úlevy (ne více) a poté zchlaďte. Takto postupujte vždy, když se prso nalije. Postupně se laktace upraví a pak zcela utlumí. Pár kapek však je možné odstříkat i několik měsíců po odstavení.
Medikace není nutná, pokud nemáte opakované záněty apod.

Hezký den!

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová