Jak co nejrychleji zastavím laktaci?

Zodpovězené
21. únor 2023

Dobrý den,

jsem 21 dní po porodu a mám zastavenou laktaci. Mám předepsané léky Medocriptine (polovina pilulky večer).

Jak dlouho se musí tyto pilulky užívat, aby se mi prsa nenalévala?

Po tabletkách mi je těžko.

Nestačí mi jen obvazovat prsa?

Jak co nejrychleji zastavím laktaci?

Děkuji

Dobrý den,

ohledně medikace se bohužel musíte obrátit na doporučení lékaře, který Vám ji předepsal.
Přirozené zastavení laktace je možné, stačí zkrátka odsávat nalitá prsa do úlevy (ne více), chladit (např. ledovými obklady), pít šalvějový či mátový čaj.

Moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová