Jak dlouho by mělo spát kojené miminko v noci?

Zodpovězené
24. čer 2019

Dobrý den,

chtěla bych se poradit ohledně nočního spánku kojeného miminka.

Jak dlouho by mělo dítě v noci spát?

Děkuji za odpověď!

Dobrý den,

na tento dotaz není možné odpovědět jednoznačně.

Kojené dítě má být kojené tak často, jak chce a tak dlouho, jak chce. Některé děti se budí 1x za noc, jiné např 15x. Obojí je považováno za normální. Každé dítě je jiné, každé má jiné zvyklosti, pocity, potřeby. Nelze tedy říci, jak dlouho by mělo spát. Dětský spánek má svá specifika. Doporučuji se podívat na www.prosimspinkej.cz.

Z pohledu laktačního poradenství, pokud dítě váhově prospívá, je spokojené, dostatečně čůrá a je psychomotoricky v normě, je to ok.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová