Jak dlouhou prodlevu nechat v noci mezi kojením?

Zodpovězené
5. pro 2018

Dobrý den,

mám dceru necelé 2 měsíce. Chci se zeptat jak dlouhou prodlevu mezi kojením mohu nechat v noci? Mám strach, aby se tvořilo dostatečné množství mléka. Kolikrát minimálně v noci kojit? Jinak přes den kojím pravidelně po 3 hodinách, ale někdy i dříve.

Předem moc děkuji.

Dobrý den, doporučuji kojit zcela podle miminka, tak často, jak chce. Nehleďte na hodiny, ale na miminko 🙂. Pokud usne a spí 4 hodiny, je to ok. Pokud chce po 1 či 2 hodinách je to ok. Každé miminko je jiné, jedno mám pravidelnější intervaly, jiné chce kojit zcela nepravidelně, některé dokáže spát v noci 5 hodin, jiné se budí po 2 hodinách. Při dlouhém intervalu však doporučuji do úlevy odsát mléko, abyste předešla možnému zánětu. Opravdu ale jen do pocitu úlevy. Hezký večer.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová