Jak docílím, aby se mi v obou prsech tvořilo stejné množství mléka?

Zodpovězené
6. říj 2020

Dobrý den,

chtěla bych se poradit ohledně mého problému. V jednom prsu se mi tvoří více mléka než v tom druhém.

Jak bych mohla docílit to, aby se mi v obou tvořilo stejně mlíčka?

Syna kojím z jednoho a také z druhého prsu stejně dlouho.

Děkuji

Dobrý den,

to je velmi častý jev. Jedno prso prostě často "spolupracuje" lépe. Důvodů je více, od anatomických rozdílů po šikovnost maminky (pravačky a levačky) apod. Pokud chcete zvýšit laktaci, zkuste kojit tak, že problematičtějším prsem začínáte, poté nakojíte z druhého a poté opět ještě končíte tím prvním. Laktace se takto může lehce upravit. Není však důvod se strachovat, kojit lze i z jednoho prsa a není to zas až tak neobvyklé.
Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová