Jak docílit tvorby mléka, když jsem pozitivní na Covid-19?

Zodpovězené
9. pro 2021

Dobrý den,

mám 12denní dcerku. Z porodnice jsem odcházela pozitivní na Covid-19 a po pár dnech byla pozitivní i dcerka. 2 - 3 dny po příchodu domů jsme byli v pořádku. I prsa se mi nalévala, ale pak se přestala nalévat. Trvá to dosud. Beru bylinky na tvorbu mléka a dělám vše pro zlepšení laktace. I přesto musím dcerku dokrmovat.

Může být tento problém způsoben Covidem?

Co mi doporučujete?

Děkuji

Dobrý den,

nepíšete to nejdůležitější - jak často se miminko kojí, jak dlouho. Kojíte z obou prsou při jednom kojení? Jak často se mimi budí? Má žloutenku? Usíná u kojení? Jak váhově prospívá. Kdy a jak dokrmujete a kolik? To vše je zcela zásadní pro zhodnocení kojení a navržení vhodného dalšího postupu. Covid by nějak zásadně neměl mít vliv na laktaci. Důležitější je kojit co nejčastěji, tak dlouho, jak mimi chce, střídat prsa, hodně kojit v noci a především neustálý kontakt maminky a miminka.

Nutno ještě dodat, že šance se rozkojt je stále veliká, mimi je ještě maličké a vše se teprve rozjíždí.

Moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová