Jak jinak kromě zavazování prsou a hormonálních pilulek zastavím mlíčko?

Zodpovězené
14. dub 2022

Dobrý den,

jsem 2 dny po porodu a mléko se ještě úplně nerozběhlo. Chtěla jsem kojit, ale ze zdravotních důvodů to budu asi muset ukončit. Užívám Dopegyt a Detralex. Ty se při kojení mohou. Asi budu muset nasadit takové, které se při kojení nemohou.

Jak jinak kromě zavazování prsou a hormonálních pilulek zastavím mlíčko?

Medocryptin nechci užívat.

Děkuji

Dobrý den,

ukončení laktace můžete zkusit přirozeně tak, že při nalitých prsou budete odsávat do úlevy, ne déle. Odsajete nebo ručně odstříkáte tak, aby prsa nebyl tvrdá. Poté zchladíte - např. chladivý obklad - mražený hrášek do utěrky a do podprsenky. Pijte mátový a šalvějový čaj. Laktace postupně opadne a mléko se přestane tvořit.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová