Jak kojit dítě, aniž by hned usnulo?

Zodpovězené
2. srp 2023

Dobrý den,

doma mám týdenní miminko, které je od narození kojeno. Když vstane, tak pláče a hned hledá prs. Dítě hned přiložím. Začne papat a usíná při tom. Dám odříhnout, znovu začne hledat prs, já znovu přiložím a usíná. Takto spící dítě uložím. Po několika minutách se probere a znovu chce cucat. Dostane dudlík.

Je už plačtivé, znovu přiložím, kojím, usíná vedle kojení. Někdy se z tohoto celého stává několikahodinová záležitost, až dokud usne alespoň na hodinku - dvě a ne jen na pár minut.

Jak jej nakojit, aniž by hned spalo?

Děkuji

Dobrý den,

zkuste kojit kůže na kůži, tedy miminko jen v plence a Vy nahoře bez, dále jakmile začne usínat, vystřídejte prsa, klidně i několikrát za jedno kojení. Nakonec velmi doporučuji tzv. savčí polohu - wiz www.prirozenekojeni.cz.

A nebojte se, podobné chování je velmi časté a v počátcích zcela normální.

Moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová